technologia

Wszystkie nasze produkty stwarzamy na zaawansowanych technologicznie maszynach dziewiarskich. Wzory, które powstają na swetrach zbudowane są ze splecionych ze sobą kolorowych nitek naturalnych przędz- jest to technika żakardu dzianego. 

Czym jest dzianina? 

Jest to wyrób włókienniczy, rodzaj materiału zbudowany z "oczek". Dzięki temu materiał ten pracuje, jest elastyczny i dopasowuje się do naszego ciała. Pierwszym skojarzeniem, które może przychodzić do głowy na hasło  "dzianina" są robótki ręczne wykonywane na drutach. Jest to dobry trop! Nasze maszyny pracują na tej samej zasadzie, a poprzez swoje rozbudowane możliwości techniczne pozwalają tworzyć bardzo zaawansowane wzory i struktury. 

Czym dzianina nie jest? 

Dzianina nie jest tkaniną. Tkanina również jest płaskim wyrobem włókienniczym, lecz zbudowanym z prostopadle przeplatających się ze sobą nitek- wątku i osnowy. Tkanina ze względu na swoją budowę jest materiałem nieelastycznym, wykorzystywanym m.in. do szycia garniturów, pościeli, butów czy tapicerek i innych wyrobów, które muszą długofalowo utrzymywać swoją formę. 

Czym jest żakard? 

Jest to technika pozwalająca na zbudowanie rozbudowanego, często wielobarwnego wzoru za pomocą odpowiedniego splotu nitek przędzy. Jest to bardzo zaawansowana i szlachetna forma tworzenia dzianin i tkanin dekoracyjnych. 

Czym żakard nie jest?

Żakard nie jest drukiem. Druk również jest jedną z metod tworzenia dekoracyjnego wzoru na dzianinie, lecz polega on na nanoszeniu za pomocą farby grafiki na gotowy materiał. Jest to technika wykorzystywana w masowych produkcjach, gdzie głównym celem jest osiągnięcie konkretnego efektu wizualnego w krótkim czasie i niskiej cenie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl