Pranie i pielęgnacja

Wszystkie nasze dzianinowe produkty mają jedną wspólną zasadę dotyczącą prania i pielęgnacji: NALEŻY JE SUSZYĆ NA PŁASKO. 

Stosowanie się do tej zasady może znacznie wydłużyć żywotność naszych ubrań. Dzianina jest materiałem, który pracuje, jest elastyczny. Jeśli powiesilibyśmy mokry sweter na suszarce czy wieszaku, pod wpływem ciężaru mógłby się wyciągnąć, zatracając swoje pierwotne proporcje. 

W związku z tym po praniu należy rozłożyć ubranie np. na stojącej suszarce do prania lub na ręczniku rozłożonym na podłodze lub stole i ułożyć go tak, aby nadać mu odpowiednią formę. 


PRANIE WEŁNY 

Wszystkie wełny mają wspólne cechy: nie chłoną zapachów ani wilgoci, . W związku z tym, trudniej jest je ubrudzić niż np. bawełnę. Czasami produkt wełniany wystarczy wywietrzyć lub delikatnie przetrzeć wilgotną gąbeczką powstałe zabrudzenie. Jeśli to nie wystarczy, należy zastosować się do następujących zasad:

- prać ręcznie w letniej wodzie, najlepiej przy użyciu płynu dedykowanego praniu wełny lub delikatnego naturalnego mydła , nie wyciskać, nie wykręcać, nie wyciągać

- prać w pralce na sprawdzonym wcześniej na innych wełnianych produktach programie przeznaczonym do prania wełny, w temperaturze 30'C na najniższych obrotach, inaczej produkt może się sfilcować. 

Następnie należy suszyć według wyżej opisanej instrukcji. 


PRANIE BAWEŁNY
Produkty bawełniane można prać w pralce na programie odpowiednim dla bawełny, w temperaturze nie wyższej niż 30'C oraz stosować się do wyżej opisanej instrukcji suszenia. 


Zarówno w przypadku swetrów wełnianych jak i bawełnianych rekomendujemy pranie ręczne, w naturalnych płynach do prania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl